Nartorolki treningowe
rolki trenowe skike

Nartorolki podstawowe informacje

Nartorolki podstawowe informacje – jakie nartorolki wybrać. Nartorolki treningowe, czy rolki terenowe. Czy to sport tylko dla narciarzy biegowych. Aluminiowe czy kompozytowe, jaka wielkość kół.

Jazda na nartorolkach to aktywność sportowa, polecana jaka atrakcja sama w sobie, a także jako zastępcza forma treningu dla narciarzy biegowych. Nawet, jeżeli nigdy wcześniej nie biegaliście na nartach biegowych, to i tak docenicie urok nartorolek.

Rodzaje nartorolek

Podstawowa informacja, powszechną nazwą nartorolki określane są różne rodzaje sprzętu:

nartorolki treningowe i startowe (do stylu klasycznego oraz do stylu łyżwowego),

nartorolki terenowe – na pompowanych kołach średnica 15 lub 20 cm.

Nartorolki treningowe i startowe (do stylu klasycznego oraz do stylu łyżwowego)

Nartorolki podstawowe informacje

Nartorolki treningowe – nartorolki podstawowe informacje.
Zbudowane są tak, by imitowały bieg narciarski. Jest to znakomity trening nie tylko dla narciarzy biegowych, ale niemal dla każdego. Biegamy po gładkiej powierzchni asfaltowej lub betonowej, odpychając się kijkami tak jak przy biegu narciarskim.

Zależnie od stylu biegu, dzielimy nartorolki na:
nartorolki do biegu stylem klasycznym
nartorolki do biegu stylem dowolnym (łyżwą).

Wśród nartorolek biegowych występują modele treningowe oraz startowe do startu w zawodach.

Nartorolki treningowe służą do stałego codziennego treningu. Koła są wykonane z nieco bardziej miękkiej gumy, tak aby powstał opór toczenia. Dzięki oporowi toczenia wykonujemy większy wysiłek, a jednocześnie nie rozwijamy zbyt dużych, niekiedy może nawet niebezpiecznych prędkości.
Nartorolki startowe posiadają szybkie kola z twardej gumy, aby bieg był możliwie najszybszy. Jazda na nartorolkach startowych wymaga wysokich umiejętności, na poziomie zaawansowanym, zawodniczym, nie polecamy ich początkującym.

Jakie rolki wybrać, nartorolki, rolki terenowe czy rolki klasyczne?

Wybór rodzaju nartorolek zależny jest od tego czy bieg na nartorolkach zamierzamy traktować jako formę przygotowania kondycyjnego do biegów narciarskich, czy też jako formę ogólnorozwojowej aktywności fizycznej.

Jeżeli naszym celem jest przygotowanie do sezonu na nartach biegowych to powinniśmy wybrać nartorolki treningowe do stylu klasycznego lub łyżwowego.

Jeżeli naszym celem jest ogólnorozwojowa aktywność fizyczna to mamy do wyboru: nartorolki treningowe lub rolki terenowe Skike na pompowanych kołach lub zwykłe łyżworolki.

Nartorolki podstawowe informacje - styl łyżwowy

Nartorolki treningowe z szyną aluminiową czy kompozytową?

Nartorolki sklep Warszawa

Istotnym elementem konstrukcyjnym nartorolek jest szyna nośnia. Może być ona wykonana ze stopu aluminium lub z kompozytów, np. z włókna węglowego lub z warstwowego drewna.
Szyna aluminiowa jest rozwiązaniem tańszym niż szyny kompozytowe, jednak jej wadą jest sztywność. Aluminiowa szyna przenosi drgania, nie sprężynuje przy odbiciu. Tych wad nie ma szyna kompozytowa, tłumi drgania i ugina się przy odbiciu, daje to poczucie komfortu oraz w większym stopniu imituje bieg na nartach biegowych. 

Co wybrać łyżworolki, nartorolki czy rolki terenowe?

Jazda na zwykłych rolkach to bardzo piękny i miły sport, zwłaszcza przy dobrych umiejętnościach. Zwykłe rolki są tak zbudowane, aby zapewnić jak najlżejszą jazdę – z jednego odbicia przejedziesz nawet kilkadziesiąt metrów, ponieważ są konstruowane aby zapewnić optymalną mobilność.

Jazda na rolkach treningowych to wysiłek dużo bardziej intensywny, ponieważ miękkie gumowe koła mają większy opór toczenia, wysiłek jest więc większy, co więcej podczas jazdy odpychasz się kijkami, nie ćwiczysz więc mięśnie rąk, ramion i barku.

Podobnie podczas jazdy na rolkach terenowych Skike, opór toczenia sprzyja intensywnemu treningowi ramion, rąk i barku ze względu na opór toczenia, zwłaszcza na drogach gruntowych.
Niektórzy do jazdy na rolkach używają kijów do odpychania się, jednak nie jest to wysyłek zbyt wielki, ponieważ klasyczne rolki maja niewielki opór toczenia. Nartorolki podstawowe informacje. Jeżeli jeszcze czegoś nie wiesz na temat nartorolek, chętnie pomożemy. Odwiedź lub zadzwoń obsługa sklepu Nartorolki Warszawa chętnie odpowie na Twoje pytania.

Nartorolki treningowe i rolki terenowe Skike - porównanie.

 

 
NARTOROLKI TRENINGOWE
ROLKI TERENOWE SKIKE
Trening dla narciarza biegowego
TAK
NIE
Sport dla każdego
TAK
TAK
Jakie buty
w lecie buty do nartorolek,
w zimie buty narciarstwa biegowego
zwykłe buty sportowe
Wiązania
do narciarstwa biegowego
nie używasz wiązań
Kije nartorolkowe
TAK
TAK
Hamulec
BRAK
TAK
Błotniki
OPCJA
OPCJA
Koła
klasyk lita, guma / łyżwa poliuretan
pompowane, średnica 15 lub 20 cm
Blokada cofania koła
klasyk TAK / łyżwa NIE
klasyk TAK / łyżwa NIE
Most nośny
aluminium lub kompozyt karbonu
stal
Waga:
Alu Classic 890
 
  –  aluminium
Classic 890 g / Skate 795 g
 
   – stal
 
V9 TOUR 200 2900 g / V9 150 2600 g
Satysfakcja
TAK
TAK
Nartorolki RollSseed Classic R75-
Nartorolki RollSseed Classic R75
Nadtorolki Rollspeed Skate X Race 530
Nadtorolki Rollspeed Skate X Race 530
Nartorolki Rollspeed Ckassic Summerski V73 kompozytowe
Nartorolki Rollspeed Ckassic Summerski V73 kompozytowe

W naszej ofercie nartorolki treningowe Rollspeed.
Rollspeed polski producent nartorolek.  Nartorolki Rollspeed  charakteryzuje najwyższa jakość wykonania i doskonała precyzja, a efektem tego połączenia jest dopracowany, jakościowy i najnowocześniejszy sprzęt nartorolkowy na rynku.

Czeska firma Botas to producent obuwia sportowego, przede wszystkim do narciarstwa biegowego i nartorolek choć najbardziej znana jest czeskim hokeistom jako producent obuwia łyżwiarskiego.

Letnie buty do nartorolek produkowane przez słoweńską firmę Alpina
Powszechnie znane są także produkowane przez tą firmę buty do narciarstwa biegowego s tym słynna czerwona seria topowych butów biegowych Elite 3.0

Rolki terenowe Skikke na dużych pompowanych kołach stworzone z myślą o tych, którzy cenią aktywny wypoczynek.  Pompowane koła o średnicy 15 i 20 cm umożliwiają jazdę także po drogach gruntowych  i są czymś na pograniczu rolek i nartorolek. Jeździmy na nich stylem łyżwowym lub klasycznym używając kijków do odpychania się. Nie wymagają specjalnych butów i wiązań.

Narty Biegowe Biegówki Lepsza Strona Zimy

Poznaj nas na Facebooku. Nowości, ciekawostki, pożyteczne informacje.

Zobacz także rowery elektryczne.
Na elektryku dojedziesz szybciej i dalej.
W naszej ofercie dobre rowery elektryczne w rozsądnej cenie. Rowery elektryczne turystyczne, miejskie, składane i MTB.

Narty biegowe

“Biegówki Lepsza Strona Zimy” to motto naszego sklepu wyspecjalizowanego w narciarstwie biegowym. ​