nordic walking

Kijki do nordic walking jak dobrać

Kijki do nordic walking jakie wybrać? Porady jak wybrać optymalne dla mnie. Jak odróżnić kije NW od trekkingowych. Karbonowe czy aluminiowe.
Porady jak wybrać optymalne dla mnie. Jak odróżnić kije NW od trekkingowych.
Tu znajdą Państwo porady jak wybrać kijki do nordic walking. Jak odróżnić kije nordic walking od kijów trekkingowych (jest to częsty błąd, że kupujemy niewłaściwe kije).
Czy kije powinny być jednoczęściowe czy dwuczęściowe regulowane, a kiedy trzy częściowe składane.
Czy kije powinny być wykonane z aluminium czy z włókna węglowego. Jakie są zalety kijków nordic walking wykonanych z karbonu. Jaki powinien być uchwyt i pasek-rękawiczka do kijów. Czy podczas marszu należy używać rękawiczki. A na koniec powiemy kije nordic walking – jak dobrać długość.

Kijki nordic walking jak dobrać?
Tabela długość kijów do nordic walking?
Sugerowana długość kijów do nordic walking.
Odpowiednia dla Ciebie długość kijków nordic walking może być inna, zależnie od stylu marszu i indywidualnej budowy ciała.

Jak dobrać kije do nordic walking do wzrostu?

Wzrostmarsz rekreacyjny i dla początkującychmarsz sportowy i dla zaawansowanych
14090 cm95 cm
14595 cm100 cm
150100 cm105 cm
155100 cm105 cm
160105 cm105-110 cm
165105-110 cm110-115 cm
170115 cm115 cm
175115 cm120 cm
180115-120 cm120-125 cm
185120-125 cm125 cm
190125 cm130 cm
195130 cm130 cm

Kije nordic walking, akcesoria nordic walking

Zobacz naszą ofertę:
Kije nodrdic walking

Kije do nordic walking o stałej długości są lżejsze od kijów regulowanych lub składanych, bardziej wytrzymałe i tańsze. Takie kije mogą być wykonane całkowicie z włókna węglowego – wtedy są najlżejsze. Trudno jest jednak podróżować z nimi publicznym transportem.

Kije nordic walking regulowane

Regulowane kijki do nordic walking – największą zaletą jest możliwość regulacji długości. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosować kije do swojego wzrostu i preferencji, co wpływa na optymalne ułożenie ciała podczas marszu.

Kije noric walking składane

Kijki nordic walking składane łatwe w przewozie i przechowaniu. Są dwa rodzaje składane z regulacją długości oraz składane o stałej długości.

150815-a

Kije trekkingowe pomagają w wędrówce w trudnym terenie, zwłaszcza podczas podchodzenia i schodzenia. Podobnie w przypadku seniorów, jeżeli kije mają wspomagać w chodzeniu, to właśnie przydatne będą kije trekkingowe, które dają solidne wsparcie na rękojeści.

Leki, Komperdell, Fizan – wybraliśmy te trzy marki dla Państwa, bo chcemy by nasi Klienci byli usatysfakcjonowani dobrym wyborem?
A więc –  kijki do nordic walking jakie wybrać?
Jak wybrać kije do nordic walking, optymalne dla danej osoby, dobrej jakości w rozsądnej cenie. Czym kierować się przy decyzji czy kijki mają być regulowane, składane czy jednoczęściowe. Kijki do nordic walking jakie wybrać? Leki, Komperdell, Fizan czy inne?

Bezwzględnie LEKI – to światowy lider w produkcji kijków nordic walking, kijów trailowych, narciarskich i trekkingowych. Leki to najbardziej renomowana marka światowego producenta, który produkuje absolutnie perfekcyjne kije do wyczynowego narciarstwa alpejskiego, narciarstwa biegowego, skituringu, nordic walking, kijów trekkingowych oraz kijów do biegów górskich, Tu nie ma kompromisów, producent stosuje najlepsze surowce oraz najlepsze rozwiązania techniczne by stworzyć perfekcyjny produkt.
Warto zwrócić także uwagę na austriacką markę Komperdell – niezwykle solidne kije do nordic walking.
Kolejna marka w naszej ofercie to  Fizan – ambitna włoska rodzinna firma, z tradycjami – solidny producent ekonomicznych kijów do nordic walking.

LEKI – światowy lider i najbardziej renomowana marka w produkcji kijków nordic walking, kijów trailowych, narciarskich i trekkingowych. To absolutnie perfekcyjne kije do wyczynowego narciarstwa alpejskiego, narciarstwa biegowego, skituringu, nordic walking, kijów trekkingowych oraz kijów do biegów górskich, Tu nie ma kompromisów, producent stosuje najlepsze surowce by stworzyć perfekcyjny produkt.

noia6937xjn0cc3m1tx5orj6ljnu1tof7woo
Kije do nart biegowych

FIZAN to włoski producent kijów do nordic walking, kijów narciarskich i trekkingowych. Produkty Fizan są dobrej jakości, producent stosuje dobre stopy aluminium i kompozyty włókna węglowego.

19479696881211-9032932993902554033-n

Austiacka firma KOMPERDELL to znany w świecie od producent kijów do nariarstwa zjazdowego, kijów do nart biegowych, kijów trekkingowych do wędrowania na szlakach turystycznych. Komperdell produkuje także kijki nordic walking, jednoczęściowe i regulowane zarówno z wysokiej jakości stopu aluminium oraz w włókna węglowego – karbonu. Warto zaznaczyć, kije do nordic walking, podobnie jak wszystkie pozostałe produkty wytwarzane są w Austrii.
Zapraszamy Kije nordic walking Warszawa

hayjpoodb3v78mto08flotp3vgliwf3hkzzs

Rękawiczki do nordic walking, akcesoria do nordic walking

Zobacz także:

W czasie marszu nordic walking nasze dłonie mają stałą styczność z rękojeścią kijów. Podczas dłuższego marszu warto korzystać z rękawiczek, które chronią dłonie przed obtarciami i odgnieceniami. Na szczególną uwagę zasługują rękawiczki Leki do kijów Leki z systemem Trigger Shark.

OK masz już kije do nordic walking i wybierasz się na marsz. Warto pomyśleć jeszcze o takich dodatkach jak butelka na napój aby móc zapewnić niezbędne nawodnienie organizmu. Posiadamy w ofercie butelki zwykłe mocowane na pasie oraz butelki z izolacją termiczną, która ochroni napój przed ostygnięciem lub przegrzaniem. Co więcej jest tam dodatkowa przegródka na takie drobiazgi jak telefon, klucze, czy portmonetkę.

Okulary sportowe

Podczas marszu nordic walkig chroń oczy przed zbyt intensywnym światłem. Chroń oczy przed szkodliwym zbyt intensywnym promieniowaniem UV. Może wybierz okulary fotochromatyczne które dostosowują poziom zaciemnienia do aktualnego nasłonecznienia. W naszej ofercie okulary © GOGGLE PAE.

skarpety do nordic walking

Wygodne skarpety do nordic walking nie powinny zsuwać się mogą zsuwać się podczas marszu, powinny dobrze chronić stopy przed obtarciem oraz dobrze odprowadzać nadmiar ciepła i wilgoć. Jeżeli jeszcze przędza z której są wykonane zawiera cząstki srebra, to chroni to także przed powstaniem nieprzyjemnego zapachu.

Kijki do nordic walking jakie wybrać?
Jak wybrać kije do nordic walking, optymalne dla danej osoby, dobrej jakości w rozsądnej cenie. Czym kierować się przy decyzji czy kijki mają być regulowane, składane czy jednoczęściowe. 

Kije nordic walking Warszawa

Zanim kupimy to powstaje pytanie – kijki nordic walking jak dobra – musimy zdecydować o paru rzeczach.
Jak naprawdę wyglądają kije do nordic (żeby nie pomylić z kijami trekkingowymi).
Czy wybrać kije o stałej długości, czy regulowane dwu-częściowe, a może składane trzyczęściowe – takie które zmieszczą się w walizce.
Jeżeli wybierzemy kije o stałej długości to jaka powinna być długość kijów do nordic walking.
Z jakiego materiału będą najlepsze, z aluminium czy z włókna węglowego (carbon).
Jaka powinna być rękojeść i paski w kijach, a jak powinien być grot kijów nordic walking.
Jakie powinny być stopki do kijów?.

Dopasowanie rękojeści do dłoni, rodzaj materiału z jakiego jest wykonana (korek czy tworzywo, twardość i gładkość tworzywa). Polecane są kije z rękojeścią z korka. Rodzaj pasków: czy są to zwykłe paski czy ergonomiczna rękawica o regulowanej wielkości. Jest to istotne ponieważ tylko prawidłowo założona i wyregulowana rękawica zapewnia odpowiednie Jak jest połączona jest rękawica z uchwytem: czy na stałe czy też jest odpinana. Rodzaj zapięcia – czy wygodnie i łatwo się odpina i zapina. Najlepiej sprawuje się zapięcie TRIGGER SHARK™ LEKI. Czy kij wyposażony jest w stopki gumowe do chodzenia po chodniku.

Waga kijów – im kije lżejsze tym lepsze tym lepiej, z drugiej strony jednak nie dajmy się zwariować i nie walczmy o każdy gram. Najcięższe są kije z aluminium, średniej wagi są kije z włókna szklanego (fiber glas) a najlżejsze i najtrwalsze z włókna węglowego (carbon). Kije mogą zawierać od 10 do 100 % włókna węglowego. Im wyższa zawartość włókna węglowego (Carbon) tym kij jest lżejszy ale też droższy. Najwyższe modele oznakowane są jako 100% CARBON. Kije z włókna węglowego są bardziej wytrzymałe, lepiej tłumią drgania.
Serwis – czy sprzedawca jest w stanie zapewnić naprawę kija, zaoferować wymienne końcówki, zapasowe paski itp.

8-865-00-1-56

Dobrej jakości kije do nordic walking kosztują najczęściej powyżej 250 zł. Można znaleźć kije – zwłaszcza w marketach znacznie tańsze, najczęściej posiadają tyle wad, że wymienię tylko podstawową – nie nadają się do chodzenie. W tej cenie nie da się zrobić dobrego kija np, pętla rękojeści nie będzie wykonana z oddychającego materiału, będzie za długa lub za krótka, lakier będzie nietrwały i łatwo zdrapie się. Mechanizm regulacji długości będzie kłopotliwy w obsłudze, będzie słabo trzymał dzwonił przy każdym odbiciu. (Kto w parku mijał ludzi z tanimi kijami, ten wie o czym mówię).

Kije do nordic walking produkowane są ze stopu aluminium oraz z kompozytu włókna szklanego z domieszką włókna węglowego zwanego potocznie carbon, karbon lub wyłącznie z włókna węglowego. Kije aluminiowe, są najcięższe i przenoszą drgania, nie są również zbyt sztywne i mogą się uginać. Używane są różne stopy aluminium, producenci tanich kijów używają mniej wytrzymałe, tańsze stopy aluminium, w efekcie stosują rurki o grubych ściankach, które są ciężkie. Kije kompozytowe z zawartością włókna węglowego są lżejsze, wygodniejsze, mniej przenoszą drgania, są sztywniejsze.

Prawdopodobnie gdy kupujemy swoje pierwsze kije zapewne nie wiemy jaka powinna być ich długość, bowiem nie mamy doświadczenia.  Prawidłowo dobrana długość kijów jest sprawą najważniejszą, nawet najlepsze kije zdadzą się na nic gdy będą za krótkie. Jeśli będą zbyt długie to w ostateczności,może uda się je skrócić. Kije nordic walking o stałej długości produkowane są w długościach 100-135 cm w zakresie co 5 cm. Jeśli potrzebujesz kije dłuższe niż 135 cm, zwróć się do nas coś wymyślimy..

 

Tabela długość kijów do nordic walking? Sugerowana długość kijów do nordic walking. Możemy się nią kierować, aczkolwiek traktujmy to jako sugestię.   Odpowiednia dla Ciebie długość może się różnić, zależnie od stylu marszu i indywidualnej budowy ciała.

Wzrostmarsz rekreacyjny i dla początkującychmarsz sportowy i dla zaawansowanych
14090 cm95 cm
14595 cm100 cm
150100 cm105 cm
155100 cm105 cm
160105 cm105-110 cm
165105-110 cm110-115 cm
170115 cm115 cm
175115 cm120 cm
180115-120 cm120-125 cm
185120-125 cm125 cm
190125 cm130 cm
195130 cm130 cm

Nordic walking a trekking to dwa zupełnie różne rodzaje marszu i dwa rożne rodzaje kijów.
Celem marszu nordic walking jest wykonywanie w odpowiedniej technice ćwiczeń przy pomocy kijów do nordic walking. W trekkingu czyli marszu w trudnym terenie, najczęściej w górach, kije przeznaczone są do ułatwiania marszu, np. wspomagania przy wchodzeniu lub schodzeniu, wspieranie się w miejscach śliskich. W trekkingu nie stosuje się, żadnej szczególnej techniki – ma być jak najwygodniej.
Podstawowa różnica między kijami polega na rękojeści. Kijki do nordic walking mają cienką rękojeść, kije trekkingowe grubą. W kijach do nordic walking rękojeść jest taka sama jak w kijach do nart biegowych. Rękojeść kijów do nordic walking jest tak skonstruowana aby optymalnie odpychać się do przodu. Kije trekkingowe mają podobne paski i rękojeść jak kije do nart zjazdowych. Górna część rękojeści kijów trekkingowych jest szeroka i dostosowana do tego aby móc się na niej wygodnie opierać.

Wiele osób popełnia błąd wybierając kije nordic walking zamiast trekkingowych lub odwrotnie.
Najczęściej dzieje się tak wtedy, gdy ktoś chce pomóc swoim rodzicom, którzy mają trudności z chodzeniem. Marsz nordic walking to forma treningu, jednak jeżeli senior ma już trudności ze sprawnym chodzeniem, to odpowiednim rozwiązaniem będą kije trekkingowe. Bedą one stanowiły dodatkowe podparcie pomocne w chodzeniu, będą chroniły przed upadkiem. Mogą też przełamać barierę psychiczną związaną z obawą upadku. Rękojeść kijów trekkingowych jest odpowiednio masywna, aby dawać dobre podparcie.
Generalnie kije nordic walking nie bardzo nadają się do marszu w górach, rękojeść kijów nordic walking nie daje dobrego oparcia, ponieważ jest ustawiona pionowo może powodować ból nadgarstka.

Jeżeli w tym poradniku nie udało nam się odpowiedzieć na pytanie “kijki do nordic walking jakie wybrać” to zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Nordic Walking to aktywność dla wszystkich, bez względu na wiek- może uprawiać praktycznie każdy, od najmłodszych do ludzi w podeszłym wieku. Nordic Walking angażuje 90% mięśni organizmu oraz podnosi ogólną sprawność. Dzięki kijkom odciążone są stawy, prostujemy i odciążamy kręgosłup, korygujemy wady postawy wzmacniając mięśnie.marsz nordic walking zwiększa ruchomość stawów i kręgosłupa, odciąża i gimnastykuje stawy, przyczynia się do eliminacji bólu.

 • marsz nordic walking wzmacnia wszystkie mięśnie,
 • zwiększa wydolność tlenową, uodpornia na zmęczenie, czujemy się silniejsi, mniej się męczymy,
 • marsz nordic walking poprawia krążenie.
 • pozwala spalić nawet 40% więcej kalorii niż zwykły spacer, pomaga więc w redukcji wagi.
Kije nordic walking sklep Warszawa

Nordic Walking to dobry sposób na utrzymanie sprawności fizycznej i zwalczanie otyłości a także na efektywną rehabilitację. Odbywa się wiele imprez popularyzujących nordic walking, gminy i dzielnice organizuja stałe marsze pod opieka instruktora. Dzięki temu jesteśmy coraz bardziej aktywni fizycznie i wysportowani. Spacer z kijkami to moda na ciekawe spędzenie czasu oraz zdrowy styl życia. Warto zarezerwować sobie chwilę na umiarkowany wysiłek fizyczny i odprężenie właśnie w ten sposób. Wielu ludzi bierze w ręce kije do nordic walking i maszeruje poprawiając swoją kondycję i nastrój psychiczny. Nie sposób wymienić wszystkich pozytywnych skutków regularnego uprawiania spaceru nordyckiego Tego po prostu trzeba spróbować!

Poziom zdrowotny, rehabilitacyjny
W czasie rehabilitacji po urazach, walki z nadwagą jest idealnym sportem, który umożliwia w szybki i bezpieczny powrót do sprawności. W czasie marszu dotleniamy organizm, ruch staje się przyjemnością. Ważne jest rozluźnienie szyjno-barkowych napięć, jakie powstają podczas długiego siedzenia za biurkiem. Spacer z kijami po długim dniu pracy jest doskonałym sposobem na zwalczenie bólu głowy, kręgosłupa i stawów kolanowych. Często zalecany pacjentom po zawałach, przy chorobach układu krążenia oraz chorym na cukrzycę.

Poziom fitness
Przeznaczony jest dla osób które chcą poprawić swoją sprawność fizyczną, szukających urozmaicenia w treningach. Aby utrzymać i stale poprawiać swoją kondycje należy chodzić 3-4 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Przed treningiem należy wykonywać ćwiczenia rozgrzewające, a na zakończenie rozciągające. Część ćwiczeń wykonuje się przy użyciu kijków do nordic walking.
Ważne jest rozluźnienie szyjno-barkowych napięć, jakie powstają podczas długiego siedzenia za biurkiem. Spacer z kijami po długim dniu pracy jest doskonałym sposobem na zwalczenie bólu głowy, kręgosłupa i stawów kolanowych.


Poziom sportowy

Nordic walking jest także ambitną wyczynową dyscypliną uprawianą na poziomie wyczynowym. Jest także formą treningu dla sportowców uprawiających inne dyscypliny. Kijki nordic walking jak dobrać

Nordic walking pozwala spalić 40 % więcej kalorii niż zwykły spacer. Wydatek energetyczny jest podobny jak przy joggingu z tą różnicą, ze można maszerować znacznie dłużej niż biec. Odchudzanie bez diety -aktywny ruch pozwala zmniejszyć wagę ciala – znane są przypadki osób które po 3 miesiącach marszu 2 razy w w tygodniu straciły 9 kg. Aktywność fizyczna jest niewąpliwie lepszym sposobem na odchudzanie niż “cudowne specyfiki odchudzające”.

  Przy stosowaniu poprawnej techniki Nordic Walking – ćwiczy i rozwija 90% systemu mięśniowo – szkieletowego poprzez uaktywnienie górnych części ciała w czynności chodu.

 • Daje te same korzyści co bieganie, bez nadmiernego obciążania stawów i kręgosłupa. Pomaga rozluźnić szyję i ramiona oraz pozbyć się uczucia odrętwienia i bólu.
 • Podnosi sprawność systemu krążeniowego.
 • Ćwiczy siłę mięśni i rozwija górne partie ciała. Rozluźnia napięcie mięśni barków, szyi, grzbietu. Osoby pracujące za biurkiem, przy komputerach szybko odczuwają korzyści płynące z tej formy aktywnego wypoczynku.
 • Pozwala spalić do 40% kalorii więcej niż przy zwykłym chodzeniu.
 • Wzmacnia brzuch, klatkę piersiową, plecy i ramiona.
 • Spacer z kijami na świeżym powietrzu, zwłaszcza przy dobrej pogodzie poprawia nastrój i polepsza samopoczucie.
 • Nordic Walking jest korzystny dla tych, którzy przy zwykłym marszu mają problem z osiągnięciem limitu swojego tętna.
 • Pomaga tym którzy ze względów zdrowotnych powinni schudnąć (dla osób otyłych narażonych na obciążenia stawów i kontuzje, jest to dobra forma treningu).
 • Pomaga osobom które mają problemy z sercem i potrzebują nowego sposobu rehabilitacji.
 • Jest idealny dla osób które mają problemy ortopedyczne, problemy z utrzymywaniem równowagi lub koordynacją ruchową, potrzebują ruchu i świeżego powietrza, a nie mogą uprawiać innych sportów.
 • Przy marszu nordic walking nie następuje takie obciążenie organizmu jak przy bieganiu, dlatego sport nie obciąża stawów, a przez to dostępny dla osób z nadwagą, otyłością, problemami ortopedycznymi (np. bóle kolan, bioder, pleców, kręgosłupa.
 • Nordic Walking można nauczyć się niezwykle szybko, ponieważ bazuje na naturalnym sposobie poruszania się człowieka.
 • Można go uprawiać przez cały rok i na każdym terenie, plaża, las, góry, park.
 • Kije mogą być używane do przeróżnych ćwiczeń siłowych, rozciągających, można również ćwiczyć w parach, co sprawia również dużo radości i zabawy.

“Biegówki Lepsza Strona Zimy” to motto naszego sklepu wyspecjalizowanego w narciarstwie biegowym. ​

Rowery elektryczne są coraz bardziej popularne. Do pracy, na wyprawę i góry. W naszej ofercie solidne rowery polskie, czeskie, włoskie i niemieckie. Solidna jakość za rozsądną cenę.

Zacznij fascynującą przygodę! Załóż rakiety śnieżne, weź w ręce kije i zanurz się w zimowym krajobrazie na rakietach śnieżnych. Poczuj się jak traper. Wędruj gdzie chcesz, na nizinach, po pagórkach lub górach.

Jazda na nartorolkach to aktywność sportowa, polecana jaka atrakcja sama w sobie, a także jako trening dla narciarzy biegowych. Nawet, jeżeli nigdy wcześniej nie biegaliście na nartach biegowych, to docenicie urok nartorolek.

Nordic Walking - przyjazny sklep w Warszawie

Specjalizujemy się w sprzedaży kijów do nordic walking. Sprzedajemy także akcesoria do nordic walking, rękawiczki, skarpetki, obuwie, chusty i kominy na szyję. Butelki na napój przypinane do psa, wygodne plecaki do marszu, latarki czołowe do marszu po zmroku. Pokrowce na kije nordic walking.

Nordic Walking Przyjazny Sklep to zarówno sklep stacjonarny jak i internetowy. Większość oferowanych produktów dostępnych jest na miejscu, niektóre tylko na zamówienie.

Nordic Walking - przyjazny sklep w Warszawie

Nordic Walking dobry sklep w Warszawie.
Choć znajdujemy się na Targówku to łatwo dojedziesz do nas publicznym transportem.
Nasz adres:
Bizera Spółka z o. o.
ul. Rusiecka 8A, 03-698 Warszawa

Jak dojechać