rolki terenowe Skike

Poznaj rolki terenowe Skike ​

Duże pompowane koła dają możliwość jazdy po nierównym terenie, posiadają skuteczne hamulce zwiększające bezpieczeństwo. Można jeździć nie tylko po asfaltowych drogach, ale także po drogach gruntowych żwirowych, a nawet po trawiastych halach górskich. Jeździmy w zwykłych butach sportowych lub turystycznych. W razie konieczności zdjąć Skike i ominąć fragment trasy, którego nie da się pokonać na rolkach.

Skike to sprzęt sportowy, stworzony z myślą o tych, którzy cenią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Skike – rolki z dużymi pompowanymi kołami o średnicy 15 i 20 cm,  są czymś na pograniczu rolek i nartorolek, jeździmy na nich stylem łyżwowym lub używając kijków do odpychania się.
Modele z ruchomą piętą i kołem hamującym dają także możliwość jazdy stylem klasycznym i łyżwowym. Model bez kola hamującego i ze stałą piętą przeznaczony jest tylko do stylu łyżwowego. Niezwykle ważne jest to, że można biegać nie tylko po asfaltowych drogach, ale także po drogach gruntowych, żwirowych i trawie.

Twórcą rolek Skike jest Austriak Otto Eder, który marzył przede wszystkim o tym by stworzyć uniwersalny sprzęt, który w po sezonie zimowym zastąpi narty biegowe, na którym mógłby trenować nie tylko na drogach o gładkiej powierzchni ale także by używać go innych drogach i ścieżkach także w górach. Tak powstały rolki  Skike wyposażone w duże pompowane koła do jazdy po nierównym terenie, wyposażone w efektywne hamulce, zwiększające bezpieczeństwo, oraz mocowane do zwykłych butów, by w razie konieczności zdjąć Skike i ominąć trudny fragment trasy.

Jeżeli naszym celem jest przede wszystkim przygotowanie do sezonu na nartach biegowych to powinniśmy wybrać nartorolki treningowe do stylu klasycznego lub łyżwowego.

Jak jeździć na rolkach terenowych Skike?

Zobacz film przygotowany przez Zbyszka Galika instruktora narciarstwa biegowego.

Jeśli nie wiesz czy rolki terenowe Skike będą dla Ciebie odpowiednie, przeczytaj nasz artykuł > Nartorolki. Może okaże się, że potrzebujesz innego rodzaju sprzętu np. nartorolki treningowe lub zwykłe rolki.

Rolki terenowe Skike V9 Tour 150 mm i Skike V9 Tour 200 mm stylu łyżwowego i klasycznego

Rolki terenowe Skike V9 TOUR 200

Skike V9 Tour - dla kogo jest ten sprzęt?

Reasumując rolki pneumatyczne Skike V9 Tour polecane są wszystkich ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Doskonale kształtują sylwetkę, angażują prawie 90% mięśni. Wpływają korzystnie na układ krążenia, podnoszą wydolność organizmu. Są doskonałym uzupełnieniem treningu ogólnorozwojowego dla sportowców uprawiających inne dyscypliny sportu. Opanowanie techniki jazdy nie jest trudne i nie zajmuje zbyt wiele czasu. SKIKE V9 TOUR 200 mm można używać na wielu rodzajach podłoża: asfaltowych, betonowych i drogach gruntowych. najlepiej sprawdzają się jednak jako sprzęt miejski. Pompowane koła o średnicy 15 lub 20 cm bardzo dobrze radzą sobie na wszystkich utwardzonych drogach. Rolki terenowe wyposażone są w bezpieczne i łatwe w użyciu hamulce.

Skike V9 Tour - cechy charakterystyczne

Rolki terenowe Skike V9 Tour przeznaczone są do stylu łyżwowego i klasycznego
Nartorolki terenowe Skike V9 Tour z pompowanymi kołami 150 mm lub 200 mm.
To rozwiązanie dla ludzi aktywnych. Duże koła umożliwiają jazdę po gładkiej nawierzchni, a także po drogach żwirowych i gruntowych. Jeśli poznałeś urok jazdy na rolkach lub biegówkach, tu łączysz obie aktywności i możesz biegać przez cały rok.

Jeździsz w zwykłych butach sportowych. Ruchoma pięta i jednokierunkowe łożysko hamujące ruch wsteczny sprawia, jazda jest podobna do biegu na nartach biegowych. Poprzednie wersje rolek terenowych Skike były relatywnie ciężkie, wykonane ze stali. Obecnie szyna główna to lekki profil z aluminium. Waga 1 szt 2,9 kg, komplet 5,8 kg.

  • lekka aluminiowa konstrukcja,
  • hamulce na obu rolkach,
  • koła o średnicy  150 lub 200 mm, opony dętkowe,
  • łożyska jednokierunkowe na przednich kołach,
  • podnoszona pięta ze sprężynowym dociskiem powrotnym, która daje możliwość jazdy stylem łyżwowym i klasycznym,
  • możliwość zablokowania podnoszonej pięty,
  • 3-stopniowa regulacja położenia przedniego koła, umożliwia zmianę prześwitu pod szyną
  • system dopasowania do indywidualnej budowy  nóg, regulacja płynna lub stopniowa
  • skuteczny intuicyjny system hamowania, hamulce z radiatorem dla lepszego odprowadzenia ciepła i lepszej efektywności.
  • do użytku z dowolnymi butami sportowymi lub turystycznymi.

 

Rolki terenowe Skike V9 TOUR 150

Waga 1 szt 2,9 kg, komplet 5,8 kg.
Cena 2890 zł  link do sklepu >  Skike V9 Tour 150
Cena 3150 zł  link do sklepu >  Skike V9 Tour 200

Godne uwagi jest to, że nartorolki SKIKE posiadają certyfikat bezpieczeństwa TÜV GS co daje gwarancję, że kupujesz sprzęt sprawdzony i bezpieczny.

Gwarancja producenta na nartorolki Skike: 6 miesięcy + dodatkowe 6 miesięcy, gdy w ciągu miesiąca zarejestrujesz swoje Skike na stronie http://www.skike.com

Rolki terenowe Skike V07 Plus, do stylu łyżwowego

Rolki terenowe SKIKE V7 PRO

Rolki terenowe Skike V7 Pro

Do stylu łyżwowego
Kultowe nartorolki terenowe (właściwie rolki terenowe) do jazdy stylem łyżwowym. Wyposażone w opony ROAD STAR z dmuchanymi kołami. Do jazy po wielu rodzajach podłoża: asfalt, beton i drogi gruntowe twarde. Duże pompowane koła gwarantują stabilność, dobre trzymanie się podłoża i amortyzują wstrząsy. Wyposażone są w łatwe w użyciu hamulce. Przeznaczenie: do jazdy we własnych butach, jeden rozmiar od 36 do 47, dla osób o wadze do 120 kg. Zobacz > film

Rolki terenowe Skike V7 Pro - cechy charakterystyczne

Roki terenowe Skike to przede wszystkim:
lekka aluminiowa konstrukcja
hamulce
koła o średnicy 150 mm, opony dętkowe,
3-stopniowa regulacja położenia przedniego koła
system dopasowania do niedoskonałości nóg
skuteczny intuicyjny system hamowania
do użytku z dowolnymi butami sportowymi lub turystycznymi

Opcje wyposażenia dodatkowego: błotniki, dodatkowe podkładki piankowe na paskach stopy.

Nartorolki SKIKE posiadają certyfikat bezpieczeństwa TÜV GS co daje gwarancję, że kupujesz sprzęt sprawdzony i bezpieczny.

Gwarancja producenta na nartorolki Skike: 6 miesięcy + dodatkowe 6 miesięcy, gdy w ciągu miesiąca zarejestrujesz swoje Skike na stronie http://www.skike.com.

Rolki terenowe Skike V7 Pro dane techniczne

Dane techniczne

 

rozmiar

uniwersalny 230-300 mm / EU 36-47

przeznaczenie

początkujący i zaawansowani użytkownicy

wiek użytkownika

powyżej 12 lat

technika jazdy

łyżwowa (skiking)

mocowanie do stopy

paski z rzepami

buty

dowolne obuwie sportowe lub turystyczne

hamulce

tak – na obu nartorolkach

max waga użytkownika

120 kg

średnica koła

150 mm

waga jednej rolki

2,69 kg

typ łożyska

608-RS ABEC5

certyfikaty

TUV

Waga 1 szt 2,9 kg, komplet 5,8 kg.
CENA 1550 zł  link do sklepu >  Skike V7 Pro

W naszej ofercie nartorolki treningowe Rollspeed.
Rollspeed polski producent nartorolek.  Nartorolki Rollspeed  charakteryzuje najwyższa jakość wykonania i doskonała precyzja, a efektem tego połączenia jest dopracowany, jakościowy i najnowocześniejszy sprzęt nartorolkowy na rynku.

Czeska firma Botas to producent obuwia sportowego, przede wszystkim do narciarstwa biegowego i nartorolek choć najbardziej znana jest czeskim hokeistom jako producent obuwia łyżwiarskiego.

Letnie buty do nartorolek produkowane przez słoweńską firmę Alpina
Powszechnie znane są także produkowane przez tą firmę buty do narciarstwa biegowego s tym słynna czerwona seria topowych butów biegowych Elite 3.0

Rolki terenowe Skikke na dużych pompowanych kołach stworzone z myślą o tych, którzy cenią aktywny wypoczynek.  Pompowane koła o średnicy 15 i 20 cm umożliwiają jazdę także po drogach gruntowych  i są czymś na pograniczu rolek i nartorolek. Jeździmy na nich stylem łyżwowym lub klasycznym używając kijków do odpychania się. Nie wymagają specjalnych butów i wiązań.