najlepsze kije do nordic walking

Najlepsze kije do nordic walking.
Kije Leki to produkt niemieckiej firmy LEKI – to światowego lidera w produkcji kijków nordic walking, do narciarstwa biegowego, narciarstwa zjazdowego, skituringu, biegów górskich i trailowych oraz  trekkingu.
Przewaga tej firmy wynika z zastosowanych rozwiązań oraz najwyższej jakości materiałów stosowanych w produkcji kijów.
Firma Leki istnieje od 1948 roku – w rozwoju produktów  korzysta też ze swojego wieloletniego doświadczenia. 

Najlepsze kije do nordic walking
Najlepsze kije do nordic walking

Leki Trigger Shark 2.0 to najszybszy system wypinania kijów stosowany w sporcie wyczynowym. Dlaczego warto używać takie kie do nordic walking wyposażone w ten system?
1) Jest niezawodny i odporny na zniszczenie, podobne systemy u innych producentów wydają się być mniej odporne na zniszczenie.

2) Pasek jest bardzo wygodny, dostosowany do kształtu dłoni. Stosowane są dwa rozmiary paska S-M-L oraz M-L-XL. Ten ostatni do naprawdę dużych dłoni.


3) Możesz zrezygować paska stosowanego w kiju i zastąpić go rekawiczką wyposażoną w pentelkę do zaczepiania kijów do dłoni. Możwsz wybrać kilka rodzajów dostępnych rękawiczek: letnią z krótkimi palcami, wiosenno-jesienną z długimi palcami oraz zimową z grubymi palcami.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest rękawiczka wyposażona w system BOA do regulacji stopnia zacieśnienia rękawicy. 

Najlepsze kije do nordic walking

Zobacz jak wygodny jest system wypinania rękawicy Leki Trigger Shark 2.0 a także system blokowania elementów kijów składanych Leki Speed Lock+

Najlepsze kije do nordic walking

Niezwykle szybki, wygodny i niezawodny system blokowania elelemetów kija, nawet w grubej zimowej rękawicy.

System regulacji “Speed Lock +” jest o 35% lżejszy i 27% mniejszy od poprzedniego systemu Speed Lock 2.0 No tak ale warto wiedzieć, ze Speed Lock 2.0 jest kilkakrotnie lżejszy od tradycyjnego systemu łączenia elementów kija polegającego na skręcaniu elementów.

Najlepsze kije do nordic walking
Najlepsze kije do nordic walking

Warto wiedzieć. że system blokowania segmentów kija stosowany jest także w kijach trekkigowych Leki. Oznacza to koniec kłopotliwego obracania elementów kija by dostosować długość lub je złożyć. Speed Lock jest trwały i odporny na nacisk 140 kg, kije więc nie składają się przypadkowo

Stopki do kijów nordic walking

Jeżeli kiedykolwiek miałeś inne kije nordic walking niż marki Leki, to być może mogłeś zauważyć dwie rzeczy. Po pierwsze stopki były zbyt twarde i słabo trzymały na twardej powierzchni. Po drugie szybko zużywały się. Jeżeli zdecydujesz się na stopki Leki Power Grip Pad to szybko przekonasz się, że dobrze zainwestowałeś. Twoje stopki do kijów nordic walking będą trwałe i będą dobrze trzymały na twardym podłożu.
Niemal wszystkie kije Leki są standardowo wyposażone w stopki Leki Power Grip Pad.

Stopki do kijów Leki nordic walking Silent Spike Pad
Jeżeli chcesz używać jeszcze lepsze stopki do kijów nordic walking to będzie to stopka z ćwiekami widiowymi Leki Silent Spike. Nakladka ta jest 3-4 krotnie bardziej trwała od nakładki gumowej. Widiowe ćwieki niezwykle efektywnie trzymają się podłoża, można je także używać podczas marszy po drogach gruntowych.
Te stopki są opcją dodatkową, najczęściej są stosowane po zużyciu się podstawowych nakładek.

Stopki nordic walking Leki Silent Spike
Screenshot_2020-08-27-Smart-Tip-2-0-Innovationen-LEKI

Unikalne rozwiązanie LEKI – Smart Tip „2 w jednym” grot Carbide Speed Tip z węglików spiekanych wolframu i tytanu, bardzo trwały, odporny na ścieranie, 50 % lżejszy od stali. zapewnia wbicie w każde podłoże. Przełącznik powoduje schowanie się grota w gumowej stopce. Nie ma ryzyka zagubienia lub zapomnienia zabrania nakładek z domu. Po ponownym przełączeniu z gumowej wysuwa się tytanowa końcówka do marszu w terenie.
W takie stopki wyposażone są model kijów Leki grupy Smart.

 

BOA-643910301(1)
Rękawiczki do nordic walking i n anarty biegowe - BOA System

Nordic Tune Shark Boa® otwiera nowy rozdział w rozwoju rękawic. Stosowany przede wszystkim w narciarstwie biegowym ale znajduje także uznanie wśród zagorzałych fanów nordic walking  To pierwsze rękawice do narciarstwa biegowego i nordic walking z systemem BOA. Opatentowany system szybkiego wypinania został wzbogacony o BOA System do idealnego dopasowani rękawicy do dłoni. Po prostu obróć koło BOA, a rękawica będzie pasować jak druga skóra. W rezultacie LEKI osiąga doskonałą kontrolę nad kijem i zoptymalizowany rozkład siły na dłoni. System Nordic Tune Shark BOA w połączeniu z wysokiej jakości materiałami rozciągliwymi w 4 kierunkach,jest klasą samą w sobie i wyprzedzającą swoje czasy.
Warto wspomnieć, że ten system w połączeniu z systemem bezpieczeństwa Trigger S, MF Touch stosowany jest także w narciarstwie zjazdowym..

Odzież skiturowa, kije skiturowe, narty biegowe, RAKIETY ŚNIEGOWE

Zobacz także:
LEKI_crosscountry

Leki to renomowany producent kijów do nart biegowych. W ofercie kije biegowe turystyczne, backcountry i sportowe. Druga nasza marka to Komperdell – firma z Austrii.

Kije trekkingowe są bardzo pomocne w wędrówce w trudnym terenie, zwłaszcza w górach, to jedna z rzeczy które musisz mieć.

Lek NW

Kije nordic walking – dbaj o kondycję i trenuj. W ofercie podstawowe kije jedno częściowe, regulowane oraz składane w wersji a aluminium oraz z włókna węglowego. W ofercie także marki Komperdell, Fizan i One Way.

Kije skiturowe do wędrowania w górach na skiturach lub rakietach śnieżnych. W ofercie marki Leki i Komperdell

Leki to gwarancja najlepszych kijów do nordic walking, narciarstwa biegowego, narciarstwa zjazdowego, biegów górskich i skituringu.