narty biegowe
biegówki lepsza strona zimy

Narty biegowe Warszawa – sklep stacjonarny i internetowy – Biegówki Lepsza Strona Zimy Prowadzony przez pasjonatów nart biegowych.
Nie wciskamy kitu – znamy się na narciarstwie biegowym  i innych amatorów tego biegania tratujemy z powagą.
Zapraszamy
Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa.

Niemal każdy, kto choć raz spróbował, polubi narciarstwo biegowe, każdy po swojemu. Jedni będą uprawiali sportowy bieg na przygotowanych trasach na nartach sportowych, inni wybiorą się z rodziną lub znajomymi za miasto, by powędrować na biegówkach po lesie, jeszcze inni powędrują na szerokich nartach biegowych backcountry w trudniejszym terenie.

Biegówki to także niezwykle towarzyski sport, biegacze mają zawsze dużo sympatii do innych – narciarstwo biegowe wytwarza pozytywną energię.
Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa – to miejsce gdzie pasjonaci narciarstwa biegowego pomagają przy wyborze nart biegowych i akcesoriów na biegówki.

Wielu ludzi uważa, że zima nie jest najpiękniejszą porą roku i pewnie mają rację. Narty biegowe sprawią, że zaraz po zakończeniu letnich wakacji będziecie czekali niecierpliwie na zimę.

Narty biegowe Warszawa

Sklep Biegówki Lepsza Strona Zimy działa stacjonarnie oraz w internecie. Zdecydowana większość naszej oferty dostępna jest na miejscu. Dziękujemy za Wasze zaufanie.
Zapraszamy!
Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa

Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa
Biegówki Lepsza Strona Zimy – rok założenia 2010.
Biegamy na nartach, biegówki to nasza pasja, znamy się na nartach biegowych i wiemy co sprzedajemy.
Rzetelność i pozytywne nastawianie spowodowały, że zyskaliśmy zaufanie Klientów w całej Polsce. 

W naszej ofercie nie znajdą Państwo setek modeli dziesiątek firm. Sprzedajemy tylko najlepsze wybrane przez nas modele – te których wiemy wszystko, dlatego nie mamy w ofercie setek nieciekawych nart, mamy tylko najlepsze, co więcej za rozsądną cenę.
Narty biegowe to nasza pasja i tak traktujemy naszą działalność.

Narty biegowe Warszawa

Narty biegowe turystyczne, tzw śladowe przeznaczone do biegania w terenie łatwym płaskim i na niewielkich pagórkach, do wędrówki poza trasami przygotowanymi, nadają się także na trasy przygotowane.

Jeśli lubisz piesze wędrówki to narty biegowe backcountry są właśnie dla ciebie.  Przeznaczone do wędrowania poza trasami idziesz tam gdzie chcesz.
W ofercie najbardziej znane  marki nart backcountry Fischer, Alpina, Sporten.

Narty sportowe Fischer

Narty biegowe sportowe do dtylu klasycznego i do stylu dowolnego (łyżwowego). W ofercie narty najbardziej znanego producenta Fischer Sports. 

Narty biegowe Warszawa

Jest kilka rodzajów nart biegowych, wybierając właściwe narty dla siebie należy uwzględnić:

rodzaj narciarstwa jaki zamierzamy uprawiać (sport, rekreacja, turystyka, zaawansowana turystyka).
poziom umiejętności.
ukształtowanie  terenu (płasko, góry, trasy przygotowane czy “na dziko”.
grubość pokrywy śnieżnej – poza trasami przygotowanymi – im grubsza pokrywa śnieżna tym szersze narty.

Podobnie jak z rowerami, inny rower do jazdy w górach, inny w wyścigu szosowym a jeszcze inne do jazdy po mieście.

Długość nart dobieramy do wagi oraz pomocniczo do wzrostu.

Niewłaściwe dobrane narty – czyli za sztywne (za długie) lub za miękkie (za krótkie) do naszej wagi spowodują, że albo nie będziemy się mogli odbić – czyli podczas fazy odbicia będziemy się cofali. Jeżeli narty będą zbyt miękkie (za krótkie) to w fazie ślizgu będą szorowały strefą odbicia po śniegu.

Długość nart zależna jest od cech danego modelu, może np okazać się, że dla wagi np 80 kg klasyczne narty turystyczne będą miały długość 195 cm a inny model dla tej samej wagi 176 cm.

Na koniec, choć może to się wydawać nieco śmieszne, musimy zastanowić się jak je będziemy przewozić w samochodzie, na dachu czy w boksie dachowym.
Jeżeli mamy boks dachowy od nart zjazdowych , to może on okazać się za krótki.
Długość nart zależna jest od cech danego modelu, może np okazać się, że dla wagi np 80 kg klasyczne narty turystyczne będą miały długość 195 cm a inny model dla tej samej wagi 176 cm.

Narty biegowe Warszawa

Narty biegowe turystyczne tzw śladowe przeznaczone do biegania w terenie łatwym płaskim i na niewielkich pagórkach, do wędrówki poza trasami przygotowanymi, nadają się także na trasy przygotowane.

Narciarstwo biegowe backcountry to najbardziej pasjonujący rodzaj narciarstwa biegowego. Narty biegowe backcountry przeznaczone są dla tych, którzy lubią wędrować poza przygotowanymi trasami przez lasy, polany, hale, także w terenie trudnym. Są to szersze narty, najczęściej ze stalowymi krawędziami, Umożliwiają wędrówkę w głębokim śniegu lub zjazd przez górską halę. Narty biegowe backcountry – pojawiają się coraz szerze modele – podobne do tych stosowanych w narciarstwie skiturowym, granica między narciarstwem biegowym backcountry a skituringiem zdaje się nieco zacierać.
Do nart biegowych backcountry stosowane są bardziej masywne wiązania narciarskie NNN BC oraz odpowiednie buty ze wzmocnionymi zaczepami. 

Narty biegowe rekreacyjno-sportowe zbliżone do nart sportowych, jednak nieco szersze i trochę krótsze, wybaczają niedoskonałość w technice, przeznaczone do biegu na trasach przygotowanych.

Narty biegowe sportowe przeznaczone do biegu sportowego na trasach przygotowanych. Zależnie o stylu biegu, dzielą się na narty do stylu klasycznego oraz do stylu dowolnego (styl łyżwowy).

Wybierając buty do nart biegowych powinny być dobrane odpowiednio do stylu i rodzaju biegu jaki zmierzamy uprawiać.

Buty do narciarstwo biegowego turystycznego i rekreacyjnego;
Buty do narciarstwa backcountry czyli do wędrowania na nartach biegowych w trudnym terenie i na dłuższych trasach;
Buty do narciarstwa biegowego sportowego – do stylu klasyczny lub dowolnego albo buty combi do obu stylów.

Na butach nie warto oszczędzać – w niewygodnych, mokrych lub zimnych butach narty biegowe nie będą fajne. Prawda podstawowa – najczęściej im droższe buty tym lepsze, wygodniejsze, lepiej chronią przed wilgocią i odprowadzają wilgoć z wnętrza buta.
Zwróć uwagę czy buty posiadają membranę która pomaga w odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz..
Dobrze jest, żeby ruch pięty w bucie był jak najmniejszy, w ograniczeniu swobodnego ruchu pięty pomaga profilowany zapiętek.
Buty do nart biegowych nie mogą być za ciasne ani za duże. Rozmiar butów wybieramy mierząc je na grubą skarpetę, powinniśmy czuć się podobnie jak w naszych butach turystycznych.

Narty biegowe Warszawa
Narty biegowe Warszawa
Narty biegowe sklep Warszawa
Narty biegowe sklep Warszawa

Narty biegowe turystyczne, tzw śladowe przeznaczone do biegania w terenie łatwym płaskim i na niewielkich pagórkach, do wędrówki poza trasami przygotowanymi, nadają się także na trasy przygotowane.

Jeśli lubisz piesze wędrówki wiosną, latem i jesienią to narty biegowe backcountry są właśnie dla ciebie. Narty przeznaczone są do  backcountry do wędrowania poza trasami idziesz tam gdzie chcesz. W ofercie najbardziej znane  marki nart backcountry Fischer, Alpina, Sporten.

Narty sportowe Fischer

Narty biegowe sportowe do dtylu klasycznego i do stylu dowolnego (łyżwowego). W ofercie narty najbardziej znanego producenta Fischer Sports. 

Buty do nart biegowych turystyczne Alpina i Fischer.
Buty Fischer Offtrack do dedykowane do serii nart lekkie backcountry Fischer Offtrack.
Słynne buty backcountry Alpina do do ambitnej turystyki narciarskiej.
Buty sportowe do nart biegowych Alpina i Fischer.

Wiązania do nart biegowych. Wiązania muszą być kompatybilne z butami. Wiele modeli nart dostarczane jest z fabrycznie zmontowanymi wiązaniami. Dominującym systemem w narciarstwie sportowym i rekreacyjnym i turystycznym jest NNN a w narciarstwie backcountry NNN BC czyli wzmocnione.

Kije do nart biegowych firm Leki, Fischer, Alpina, Komperdell. Szczególnie polecamy kije Leki z znakomitym systemem wypinania paska Trigger Shark. Stosowane są w sporcie wyczynowym ale przydatne są dla wszystkich.

Odzież na narty biegowe musi spełniać specyficzne wymogi, chronić przed chłodem i wiatrem, umożliwić odprowadzanie nadmiaru ciepła i pary wodnej i jednocześnie być lekka i nie krępować ruchu. Mimo tych specyficznych wymagań odzież biegówkowa może być wykorzystywana do innych celów np. do wędrówki pieszej, joggingu, na rower.
W ofercie kurtki, spodnie, bluzy, kamizelki, rękawice, czapki, kominy firm Silvini, Swix, Buff.

BLIZ skandynawska marka okularów sportowych Wśród okularów przeznaczonych na biegówki słynny model l Proflip używany przez światową czołówkę. Opakowane w praktyczne i eleganckie etui. BLIZ łączy wyrafinowane wzornictwo z technicznym zawansowaniem. Okulary sportowe BLIZ są nietłukące, wyjątkowo lekkie. Można je dopasować kształtu głowy. Okulary z polaryzacją i dają najlepszą widoczność przy w każdej pogodzie.

Plecaki na narty biegowe

Jeśli wychodzimy na biegówki na dłużej to niezbędny jest niewielki i lekki plecak z dobrą wentylacją na plecach lub butelka termiczna na pas (tzw. nerka lub drinkbelt). W ofercie plecaki biegówkowe Fischer i OneWay oraz butelki termiczne Swix, Leki, Fischer, OneWay, Toko.

Narty smarujemy by nie kleił się śnieg, by chronić ślizgi przez utlenianiem się. Narty bez łuski czy foki bez klistra w ogóle nie ruszą z miejsca. Musimy także czyścić i konserwować foki. Na poziomie amatorskim nie jest to trudne. W ofercie smary, zmywacze, klistry i narzędzia Swix i Toko.

FISCHER

FISCHER

Światowy lider w produkcji nart biegowych oraz butów, wiązań i kijów do narciarstwa biegowego oraz odzieży biegowej. To także bardzo poważny producent nart skiturowych.
> narty rekreacyjne
> narty backcountry
> sport classic
> sport skating

Alpina-logo-panor

ALPINA

Słoweński producent butów do narciarstwa biegowego: buty sportowe z najwyższej półki, buty turystyczne do biegówek oraz legendarne buty backcountry  do zaawansowanej turystyki narciarskiej .
Solidne narty
backcountry, a także kije do narciarstwa biegowego.
> buty sportowe do nart biegowych
> buty turystyczne do nart biegowych
> buty backcountry do nart biegowych

 

ROTEFELLA 04 LOGO

ROTEFELLA

Norweski światowy lider w produkcji wiązań do nart biegowych – od wyczynowych sportowych po legendarne wiązania backcountry Rotefella Magnum.
> wiązania turystyczne
> wiązania backcuntry

leki_logo_snews

LEKI

Niemiecki producent kijów do narciarstwa biegowego i zjazdowego. Produkuje kije backountry i skiturowe. Światowa czołówka zawodników docenia system szybkiego wypinanie kijów Trigger Shark oraz wyczynowych rękawic z systemem zacieśniania BOA. Słynne drinkbelty Leki ocieplane butelki na napój mocowane jako nerka na pasie.

SILVINI

Odzież do narciarstwa biegowego, której jakość nie ustępuje najbardziej znanym producentom. W programie kurtki spodnie na narty biegowe, bluzy, kamizelki, czapki, rękawice, kominy. Silvini to także uznany producent odzieży rowerowej.

SWIX

Słynny norweski producent odzieży na narty biegowe oraz smarów do narciarstwa biegowego i alpejskiego, Czapki,. kurtki odzież i bielizna na na biegówki.
Słynne drinkbelty Leki ocieplane butelki na napój mocowane jako nerka na paście. Żelazka narciarskie Swix do smarowania na gorąco.
> Swix smary
> Swix odzież

GOGGLE PAE

Okulary sportowe na biegówki, na rower i do sportów wodnych. Okulary standardowe oraz z mocowaniem na elastyczny pasek. Okulary z wymiennymi soczewkami, oraz fotochromatyczne zmieniające zaciemnienie zależnie od warunków nasłonecznienia. Okulary z polaryzacją poprawiającą kontrast widzenia oraz z powłoką przeciw zaparowaniu.

ONE WAY

Fińska marka OneWay. W naszej ofercie słynne zawodnicze okulary Podium okulary na biegówki w tym z podnoszoną przyłbicą  wymiennymi szybami i zabezpeczającym etui. oraz lekkie plecaki na narty biegowe ze stelażem ułatwiającym odprowadzanie potu.
> okulary na narty biegowe
> plecaki i drinkbelty na narty biegowe

TOKO

TOKO – szwajcarska marka smarów do nart biegowych. W ofercie praktyczne smary płynne oraz w paście do aplikacji na zimno Toko Express. Na szczególną uwagę zasługują zestawy smarów odbiciowych w paście do smarowania strefy odbicia w nartach biegowych bez łuski. Zmywacze do ślizgów.
> smary i zmywacze do nart

BUFF LOGO PANORAMA

BUFF

Katalońska firma Kominy, produkuje czapki i chusty wielofunkcyjne Buff® – komfort termiczny dla Ciebie, w zimie chronią przed chłodem w lecie ochładzają. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów. 

KOMPERDELL

Austriacka firma Kompredell od ponad 90 lat zajmuje się produkcją kijów narciarskich i  teleskopowych  do jazdy na nartach, narciarstwa biegowego, nordic walking, i trekkingowu, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, takich jak Titanal i włókno węglowe.
> kije do nart biegowych

okulary na biegówki Bliz

BLIZ

BLIZ skandynawska marka okularów sportowych oraz kasków narciarskich. Wśród wielu modeli słynne Proflip używane przez światową czołówkę narciarstwa biegowego. Okulary sportowe BLIZ są nietłukące, modele wykonane z tworzywa Grilamid TR90 odznaczają się nie tylko wyjątkową lekkością ale także można je „dogiąć” do kształtu głowy. Okulary z polaryzacją i filtrem dają najlepszą widoczność przy w każdej pogodzie.
> okulary sportowe Bliz 

Prezent dla osoby aktywnej

Święta Bożego Narodzenia – to tradycyjny czas na prezenty – od miłego drobiazgu za kilkanaście złotych po bogate prezenty, takie jak komplet nart biegowych.

Prezent dla osoby aktywnej – parę pomysłów:
♦ Komin na szyję, czapka, rękawiczki (jakby nie pasowały to można wymienić rozmiar).
♦ Smar do nart biegowych lub zestaw smarów, może cyklina do ślizgów i korek do wcierania smaru, może płyn do zmywania smaru. Wszystko to jest potrzebne ale może warto dyskretnie podpytać o szczegóły.
♦ Plecak na biegówki lub ocieplana termicznie butelka przypinana na pasie. 
♦Okulary sportowe, przydadzą się na biegówki a może także na rower czy jacht. Jeżeli nie spodobają się to można zawsze wymienić lub zwrócić, (pamiętajmy o zachowaniu paragonu).
♦ Typowe okulary sportowe na biegówki z unoszoną szybą – to bardzo pożądany upominek.

a jeszcze inne

♦ Dobrym prezentem jest także odzież na biegówki, choć może dobrze jest przymierzyć, ale gdyby nie było takiej możliwości to zawsze pozostaje wymiana lub zwrot (proszę zachować paragon).
Mamy też pomysły na upominek nie tylko dla biegacza.
♦ Dobrym pomysłem są kije do nordic walking i kije trekkingowe do wędrówki po górach.
♦ Szybkoschnące ręczniki z mikrofibry. – zawsze się przydadzą. Znakomicie wchłaniają wodę. Dostępne w kilku kolorach i rozmiarach S 24 x 55 cm, M 50 x 90 cm, L 80 x 130 cm, XL 110 x 175 cm.
♦ Wieczny prezent krawat i skarpety. Tzn. krawatów nie mamy ale mamy skarpety na biegówki i trekking. Zawsze przyda się parę par.
Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa to właściwe miejsce by kupić prezent dla narciarza biegowego.

Plecak na narty biegowe
Okulary na biegówki Podium OneWay
narty biegowe
Kije trekingowe Leki
Kije nordic walking regulowane
Leki butelka na napój
Odzież na biegówki
dwie skarpety
Ręcznik mikrofibra Meteor