okulary sportowe

Okulary sportowe - na biegówki, na rower i rolki

Okulary sportowe – na biegówki, na rower i rolki. Szczególnie polecamy okulary fotochromatyczne, które dostosowują się do warunków oświetlenia.

Okulary chronią oczy przed nadmiernie intensywnym światłem słonecznym. Przed wiatrem, owadami, kurzem.
Okulary z polaryzacją poprawiają kontrast i ostrość widzenia, szczególnie na wodzie i na drodze asfaltowej.
Okulary o żółtej barwie soczewek wspomagają wyrazistość widzenia w dni pochmurne, np w zimie dzięki nim wyraźnie widać muldy na śniegu.
Okulary z filtrem UV chronią przed szkodliwym ultra fioletowym promieniowaniem słonecznym.


Jeżeli potrzebujesz sportowe okulary słoneczne do biegania, na rower, na rolki i nartorolki, do sportów wodnych na kite lub windsurfing, na jacht lub kajak a także na wycieczkę w góry to trafiłeś we właściwe miejsce.
W naszej ofercie znajdą Państwo okulary przydatne na wyjazdy turystyczne, do wędrówki w plenerze i zwiedzania rozświetlonych jaskrawym słońcem miast południa, okulary w wysokie góry na śniegi i lodowce.
Okulary firm GOGGLE PAE, BLIZ I ONE WAY spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, oraz wymagania określone w noramach PN-EN ISO 12312-1:2014-02.

Okulary na narty biegowe Bliz Fision 52905-13

Naszą kompleksową ofertę zobacz  > tu

Okulary sportowe - nasze marki

W naszej ofercie okulary światowych marek Goggle, Bliz, One Way.

Jak wybrać dobre okulary sportowe

Okulary na biegówki, na rower i rolki

Wybierając okulary należy zwrócić szczególną uwagę na właściwy poziom filtru to UV 400. Gdy zakładamy przyciemnione okulary przeciwsłoneczne, źrenice rozszerzają się, ponieważ mniej światła wpada do oczu. Jeżeli okulary nie mają właściwego filtra UV, przez rozszerzone źrenice wpada więcej promieniowania UV. Nadmierne promieniowanie UV może powodować choroby rogówki i soczewki oka, na przykład przedwczesna zaćma. Także schorzenia siatkówki, w tym zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem, powodowane jest przez nadmierne promieniowanie UV. Okulary, które nie mają fitru UV są szkodliwe, wielu osobom wydaje się, że, że okulary przeciwsłoneczne zawsze pomagają, bo mniej światła słonecznego do oka dociera, jest jednak błędne przekonanie.

Okulary sportowe sklep Warszawa